Polovičan uspeh futsal klubova

Odigrane su sve utakmice 17. kola Futsal lige Vojvodine. Klubovi sa našeg područja postigli su polovičan uspeh. Futsaleri Kule i Apatina su pobedili, dok su Sombor i Pčinja iz Karavukova poraženi. Apatinci su u petak ugostili ekipu Novog Sada i pobedili sa 4:3. Strelci za domaćina Prole, Kuga i Paunovića 2. Domaćin je poveo u drugoj minutu preko Paunovića. Gosti su izjednačili u 13. minutu, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena. U nastavku gosti prvi stižu do vođstva. Futsaleri iz Apatina kreću na sve ili ništa, rizik se isplatio i za samo pet minuta postižu tri pogotka I preokreću rezultat. Gosti preko svog čuvara mreže u poslenjim sekundama uspevaju samo da ublaže poraz. U narednom kolu KMF Apa futsal gostuje Tisi u Novom Bečeju. KMF Kula je ugostila ekipu Tanga. Pretposlednji tim lige nije uspeo ozbiljnije da se suprostavi domaćinu, pa je na kraju bilo ubedljivih 7:1. Pčinja iz Karavukova je gostovala u Srbobranu. Nakon šest uzastopnih pobeda, doživeli su tesan poraz od 5:4. KMF Sombor je dočekao lidera Prvenstva, ekipu Bečeja 2003. Mladi igrači domaće ekipe su požrtvovano ušli u meč, a kao nagrada je stiglo i brzo vođstvo. Strelac Sapozničenko u 4. minutu. Gosti su brzo uspeli da se oporave, ubrzaju igru što je rezultiralo preokretom. prvo je Ćulum poravnao u 8. minutu, da bi samo minut kasnije Drapšin doneo vođstvo Bečeju. U 12. minutu šok za sve prisutne, jer su sudije prekinule meč, jer je utvrđeno da nema zdravstvenog radnika na klupi. Utakmica je registrovana službenim rezultatom 0:5 za goste. Narednog vikenda na programu je 18. kolo, a sastaju se: Pčinja – Leteći Holanđanin (Vrbas), Tisa – Apa futsal, Novi Sad – Hajduk, Tango – Sombor.