Kordun nastavlja sa pobedama

Proteklog vikenda odigrane su utakmice obe međuopštinske lige Sombor. Strelci su bili efikasni, pa je tako na šest utakmica MFL – 1. razreda postignuto 29 golova, dok je na četiri utakmice MGL – 2. razred postignuto 18 golova.  I ovoga vikenda je bilo nekoliko zanimljivih susreta. U prvom međuopštinskom rangu ekipa Korduna nastavlja sa odličnim rezultatima u prolećnom ledu. Nakon poraza u prvom kolu, od ekipe Radničkog 1918, ekipa iz Kljajićeva je vezala četiri trijumfa, uz gol razliku 17:5. Ovoga vikenda slavili su na gostovanju protiv ekipe Omladinca sa Bukovca.

Omladinac (B) – Kordun 2:5 (1:3)

Omladinac (B): Marković, Teslić, Nenad, Bečanović, Mijić, Radojičić, Pavin, Cvijetić, Mijić, Stupar, Ganić.

Kordun: Curnović, Pavlica, Česnovar (Trbojević), Popović (Cimeša), Čekeliš, Anitić (Barać), Vujković (Maćešić), Kozlina, Karas, Čuljak, Živković (Pavlović).

Ekipa Korduna odigrana je odličnu utakmicu, a meč je rešen već u prvom poluvremenu. Treba istaći da je centralna figura meča ponovo bio gostujući napadač Čuljak koji je postigao tri pogotka. Gosti su poveli već u prvom minutu preko Čuljka. Domaćin je izjednačio u 12 minutu preko Stupara. Gosti bolji rival na terenu, a sredinom prvog dela u rasponu od pet minuta su postigli dva gola čime su prelomili meč. Strelci Čuljak i Vujković. Drugo poluvreme nije ni krenulo, a Čuljak postiže svoj treći pogodak u 47. minutu. Domaćin je uspeo da smanji rezultat preko Mijića, koji je bio siguran iz kaznenog udarca. Sudbinu Omladinca zapečatio je Kozlina. Zalužena pobeda Korduna.

Radnički 1918 – Jedinstvo (Ribarevo) 4:2 (2:1)

Radnički 1918: Zelić (Jovanović), F. Milunović, Radojčić (Genić), Kesić, Ivović, A. Milunović, Novović (Gvozdenović), Kuveljić, Kardinal (Đokić), Milojević (Santrač), Petković.

Jedinstvo: N. Mudrinić, Ružić, Bogunović (Lerman), Rodić, Komadina, Ostojić, Humel, M. Mudrinić (Balog), Duraković, Radujko, Erdeši (Radovanac).

Ekipa iz Ratkova, lider ovog ranga takmičenja zasluženo je slavila u jednoj fer i korektnoj utakmici. Treba napomenuti da sudija nije imao težak zadatak, pa nije bilo potrebe ni za kažnjavanjem igrača. Domaćin je oba poluvremena rešio u svoju korist identičnim rezultatom. Strelci za Radnički: Novović 2, A. Milunović i Kuveljić, dok su strelci za Jedinstvo: Humel i Radovanac.

Omladinac (D) – Hajduk 5:0 (0:0)

Omladinac (D): Nikić (Dimić), Stojaković, Stanisavljević, Vračević, Seljakov, Živkov, Gojić (Savin), Stojčić (Doroslovac), Marić (Mitrović), Ćosić, Veselinović.

Hajduk: Tešić-Đurić, Staničkov, Karas, Pekez, Krstić, Stupar, Korać, Bajčev, Stojakov, Bagić.

Ekipa Hajduka odigrala je ceo susret sa deset igrača, pa rezultat ne treba da iznenađuje. Gosti iz Stapara uspeli su da izdrže samo prvo poluvreme, ali im je u nastavku ponestalo snage što je domaća ekipa iskoristila i napunila mrežu golmana Tešić – Đurića. Strelci za domaćina: Marić 2, Vračević, Savin, Živkov.

Rastina 1918 – Dinamo 1923 2:2 (1:0).

Rastina 1918: Koruga, Sekis, Matijević (Mijatović), Kapetinić (Vezmar), Džinić, Simić, Brkić, Terzija, Petronijević, Vukelić, Zubović (Peinović).

Dinamo 1923: Foretić, Nikolin (Ratković), Ćalić, Šapić, Lončar, Maljković, Praštalo, Radičev, Antić (Tošić), Tomašev, Gorjanac.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Rastini. Domaćin bolji u prvom, gosti u drugom delu. Na kraju zaslužena podela bodova. Domaćin je poveo krajem prvog dela preko Zubovića. U nastavku meča, gosti za samo deset minuta prave preokret, pa golovima Praštala preokreću rezultat u svoju korist. Domaćin je uspeo da izjednači u 84. minutu preko Vukelića, koji je bio siguran sa kreča.

Aleksa Šantić – Polet 2:2 (0:1).

Aleksa Šantić: Drašković, Branežac, M. Tomić, N. Tomić, Babić, Sjeran, N. Pejak, Gavrić, Đurić, S. Pejak, Jurić (Podkrajac).

Polet: Stupar, Rakočević, Dobrijević, Marković, Kaluđerski (Đaković), Medojević (Rapaić), Grujin, N. Komazec, S. Komazec, Romić, Vukašinović (Jovanović).

Polet je poveo sredinom prvog dela susreta preko napadača Stefana Komazeca. Nastavak susreta obeležile su grubosti domaće ekipe, ali i rezultatski preokret. Domaći su poravnali rezultat preko Babića u 63 minutu, da bi im vođstvo doneo Gavrić, dvanaest minuta kasnije. Gosti su ipak uspeli da u nadoknadi vremena (90+4) izjednače rezultat preko Dobrijevića. Sudija Vorkapić – Nastasić je zbog grubosti oba tima bio primoran da u nastavku meča dodeli čak šest žuta kartona. Opomenuti su: Tomić, Đurić, Gavrić i Sjeran. Kod gostiju opomenuti su Dobrijević, S. Komazec i Rakočević.

Dunav – Partizan 2:1.

U narednom kolu sastaju se: Radnički 1918 – Omladinac (D), Jedinstvo – Aleksa Šantić, Polet – Rastina 1918, Dinamo 1923 – Dunav, Partizan – Omladinac (B), Kordun – Hajduk.

U drugom Međuopštinskom rangu odigrano je 13. kolo, a postignuti su sledeći rezultati:OFK Šikara – Dinamo 7:0, OFK Metalac – KFK Kula 3:1, Terekveš – Sport 2:0, Graničar – Panonija 3:2.

OFK Šikara – Dinamo (Sonta) 7:0 (3:0).

OFK Šikara: Novaković (Milosavljević), Enjev (Antičević), Petreš, Serenčeš, Pein, Bačić, Zorica (Džebić), Đurišić, Mišković, Mandić (Tomić), Krstić.

Dinamo: Kuruz, Apatinac, Đanić, Silađi, Kovač, Tetkov, S. Kušljić (Mihanjev), M. Kušljić, Vučićević, Bačić, Vulić.

Ekipa Šikare odigrala je odličan meč, tokom cele utakmice bili su bolji rival, gosti u podređenom položaju. Meč je rešen u prvom delu utakmice. Domaćin je na odmor otišao sa tri pogotka viška. U nastavku su samo dotukli protivnika. Strelci za Šikaru: Mišković 3, Mandić 2, Krstić, Đurišić.

Graničar – Panonija 3:2 (2:1).

Graničar: M. Gnjatović, Mašić, Šukara (Z. Gnjatović), Nikola Kožul, Torbica, Škorić, Pavić, Nemanja Kožul (Žeželj), Veselinović, Japundžić, Olujić.

Panonija: Valent, Obradov, Šipka (Majera), Moguš, Lamoš, Terek, Turčan, Jovanović (Brkin), Šinkarčuk (Popović), Z. Dobrić, S. Dobrić.

Strelci za Graničar: Pavić 2, Mašić. Panoniju: Šipka, Moguš.

Terekveš – Sport 2:0 (2:0)

Terekveš: Vasić, Vujaković (Đukić), Gavrilović, Macanović, Kovačić, Kalanj, Božić, Nađ, Relić, Lemaić (Kovačević), Ljubojević.

Sport: Žunić, Lukić (Kostić), Mandić (Martinović), Kovačević, Magdalenić, Jovičić, Totović, Zorić, Čudić, Đukić, Balaž.

Strelci: Relić, Kalanj

OFK Metalac – KFK Kula 3:1

U 14. kolu sastaju se: Panonija – Terekveš, Sport – OFK Metalac, KFK Kula – OFK Šikara, Dinamo 1923 – Telečka. Slobodna je ekipa Graničara.