Drugi uzastopni poraz, topi se prednost Stanišića

Odigrano je vanredno kolo Područne fudbalske lige Sombor. Na ukupno sedam utakmica, gosti su zabeležili pet pobeda, dok su preostale dve utakmice završene nerešenim rezultatima. Nakon ovog kola nema promena na tabeli, ali je prednost Stanišića, nakon dva uzastopna poraza smanjena na svega šest bodova. Posle poraza od Crvenke, ekipa Stanišića poražena je i na domaćem terenu od ekipe Budućnosti iz Mladenova, minimalnim rezultatom. Strelac jedinog gola za Mladenovčane bio je Kovačević, sredinom prvog poluvremena. U nastavku meča, domaćin nije imao pravo rešenje u napadu, a gosti su se opredelili da igraju na kontra napad.

Stanišić – Budućnost (M) 0:1 (0:1).

Strelac: Kovačević (Budućnost).

Stanišić: Igor Šarić, Nenadić, Baljak, Lakić, Ilija Šarić, Vukadinović, Vujin, Bogunović (Pajić), Jovanović (Bobanac), Štrbac, Mitrović.

Budućnost: Lugonja, Kovačević, Lovre, Dujaković (Miladinović), Vlajić, Furtula (Tasić), Radić, Jeftić, Kulić (Kopanja), Jovanić, Vulić.

Drugi naš predstavnik, somborski Žak odigrao je nerešeno sa Rusinom u Ruskom Krsturu. Konačan rezultat 2:2. Treba napomenuti da je somborska ekipa bila bolji rival na terenu, vodila je do samog kraja utakmice, ali je domaća ekipa uspela u 89. minutu meča da postigne izjednačujući pogodak.

Rusin – Žak 2:2 (1:1)

Strelci: Čizmar i Sajanković (Rusin). Savić 2 (Žak).

Rusin: Ž. Oros, Janjić (Sajanković), Holik, Malacko (Kočiš), Hardi, Hrnčjar, Pavlović (Hardi), B. Oros, Đukanović, Čizmar, Janjić.

Žak: Molnar, Grgić, Matić, Ljuština, Šimunov, Delija, Bubnjević, Đukanović (Lagundžin), Stanković (Anđelić), Savić, Živković.

Već za vikend se igra 23. kolo, a sastaju se: Mladost – Kula, Budućnost (P) – Rusin, Žak – Hajduk Junior, Krila Krajine – Slavija, Hercegovac – Stanišić, Budućnost (M) – Lipar, Crvenka – Vojvodina. Slobodna je ekipa Starog Grada.