Pobeda košarkaša Džokera

Džoker – Budućnost (NS) 84:72 (Q1 – 26:13, Q2 – 24:19, Q3 – 21:21, Q4 – 13:19).

Somborski košarkaši pobedili su sinoć u Gradskoj hali Mostonga ekipu novosadske Budućnosti. Domaća ekipa je odlično odigrala prvo poluvreme, pogotovo prvu četvrtinu u kojoj su postigli duplo više koševa od gostujuće ekipe. Na poluvreme domaćin je otišao sa velikih + 18. U nastavku meča viđena je izjednačena igra, a u poslednjoj deonici gosti bolji. Na kraju je Joker zasluženo slavio sa 12 poena razlike. Somborska ekipa u poslednjem kolu gostuje u Banatskom Karađorđevu, gde će odigrati svoj poslednji meč ove sezone, protiv Karađorđeva. Sa skorom 9-16 Joker se trenutno nalazi na deobi devetog mesta sa ekipama Budućnosti NS i Bagljaša. Sivac je poražen u drugom uzastopnom meču čime je izgubio sve šanse za osvajanjem prvog mesta. Bolji od njih ovoga vikenda bila je ekipa zrenjaninskog Bagljaša sa 86:84 (Q1 – 23:18, Q2 . 21:22, Q3 – 23:18, Q4 – 19:26). Sivčani će takmičenje sigurno završiti na trećem mestu ovogodišnjeg prvenstva, bez obzira na ishod poslednjeg meča. U poslednjem meču sezone u Sivcu gostuje ekipa Stara, a rezultat ovog meča će svakako odlučiti prvaka lige. Crvenka je poražena u Subotici od ekipe Spartaka sa 101:59 (Q1 – 19:19, Q2 – 25:13, Q3 – 24:18, Q4 – 33:9). Trenutno su na deobi poslednjeg mesta sa ekipom Vojvodine iz Bašaida, a u poslednjem kolu dočekuju ekipu Kadeta. U rangu više takmičenje se ekipe Dunava 2014 iz Apatina, Hajduka iz Kule, te ekipa Vrbasa. Sve tri ekipe su svoje mečeve odigrali i pobedili na domaćem parketu. Vrbašani su pobedom (84:72) protiv ekipe Futoga overili prvo mesto u ovom rangu takmičenja. Hajduk je slavio sa 81:80 protiv Srema, dok su apatinci izvojevali važnu pobedu (72:64) u borbi za opstanak protiv ekipe Slovena. U poslednjem kolu Vrbas gostuje Sremu, a Hajduk u Novoj Pazovi. Dunav svoj poslednji meč igra protiv Futoga, a pobeda je neophodna u borbi za opstanak.