Džoker pobedio Petrovgrad

Džoker – Petrovgrad 90:72 (Q1 – 32:14, Q2 – 16:26, Q3 – 15:23, Q4 – 27:9).

Košarkaši Džokera nakon dva vezana poraza, pobedili su u Somboru ekipu Petrovgrada iz Zrenjanina. Domaći košarkaši su furiozno počeli meč, a prvu četvrtinu su rešili u svoju korist sa 18 poena razlike. Ipak, gosti iz Zrenjanina su u drugoj deonici uzvratili, pa je domaćin na odmor otišao sa osam poena prednosti. Nakon odmora, Zrenjaninci su nastavili sa odličnom igrom, te su do kraja trećeg dela uspeli da izjednače rezultat. Košarkaši Džokera su uspeli da se konsoliduju u poslednjih deset minuta meča, a neverovatnom serijom od 16:0 su uspeli da prelome meč i reše pitanje pobednika. Nakon ove pobede, Džoker je na deobi desetog mesta sa ekipama Bagljaša (Zrenjanin) i Kadeta (Novi Sad). Narednog vikenda, u subotu, 7. aprila, ekipa iz Sombora gostuje u Bašaidu, gde će odmeriti snage sa fenjerašem ekipom Vojvodine. Ekipa Crvenke poražena je domaćem terenu od Slobode iz Novog Sada sa 70:95, dok je ekipa Sivca na gostovanju u Novom Sadu bila bolja od ekipe Kadeta sa 76:89. Narednog vikenda Crvenka gostuje u Zrenjaninu ekipi Petrovgrada, dok će Sivac na svom terenu ugostiti ekipu Velike Kikinde.

14. VOJVODINA BŠ Bašaid 23 2 21 1410:1911 24

U jednom rangu više, Prvoj muškoj regionalnoj ligi – Sever, Dunav iz Apatina je pobedio Jedinstvo iz Novog Bečeja sa 74:62. Lider iz Vrbasa je savladao ekipu Topole sa 72:60, dok je Hajduk iz Kule bio bolji od Slovana iz Rume sa 110:92. Narednog vikenda Dunav gostuje u Bačkoj Topoli, gde će vijati bodove spasa. Hajduk putuje u Futog, dok će Vrbas na megdan Slovanu iz Rume.

Tabela: Prva muška regionalna liga – Sever

1. VRBAS Vrbas 23 21 2 1860:1589 44
2. MLADOST VETERNIK Veternik 23 19 4 1963:1707 42
3. SVETI ĐORĐE Žitište 23 15 8 1852:1743 38
4. NOVA PAZOVA Nova Pazova 23 15 8 1769:1710 38
5. FUTOG TUPANJAC MD Futog 23 13 10 1832:1721 36
6. SREM Sremska Mitrovica 23 13 10 1748:1739 36
7. SLOVEN Ruma 23 12 11 1824:1822 35