Druga pobeda u nizu nakon produžetka

Nikola Jokić - slika Matthew Stockman GettyImages

Denver – Milvoki 128:125 (Q1 – 22:34, Q2 – 41:20, Q3 – 16:38, Q4 – 32:19, Overtime – 17:14).

Pred skoro 20 hiljada gledalaca u svojoj dvorani, košarkaši Denvera zabeležili su drugu pobedu u nizu nakon produžetaka. U veoma čudnoj utakmici, punoj preokreta domaći koršarkaši na kraju bili bolji za svega tri poena. Denver je nešto slabije ušao u meč, a nakon prve deonice bio je u minusu osam poena. U nastavku, tokom druge deonice igre potpuni preokret, furiozna igra Jokića i drugova, koji na poluvreme odlaze sa velikih + 13. Drugu deonicu su dobili sa 41:20. Nakon poluvremena, ponovo preokret, ovoga puta u režiji gostujuće ekipe. Prvi deo drugog poluvremena Milvoki rešava u svoju korist i pravi preokret. U poslednjoj četvrtini Denver je jurio prednost, a samo 120 sekundi pre kraja meča bilo je osam razlike za goste. „Grumenje“ pravi neverovatnu seriju od 8:0 i stiže do produžetka. U dodatnom vremenu su imali i sedam poena viška, ali su na kraju pobedu potvrdili sa dva slobodna bacanja za konačnih 128:125. Nikola Jokić je ponovo bio odličan, pogađao je kada je to bilo potrebno, a za 44 minuta koliko je proveo na parketu ubacio je 35 poena (14/24 iz igre, 2/5 za tri, 5/5 slobodna bacanja), 13 skokova, 5 asistencija, 3 blokade i 4 izgubljene lopte. Nagetsi su trenutno sa skorom 42 – 35 deveti tim Zapadne konferencije, a ekipa iz Nju Orleansa im beži za jednu pobedu. Narednu utakmicu košarkaši Denvera igraju u sredu ujutru po našem vremenu, a u goste im dolazi ekipa iz Indijane, koja je trenutno peti tim Istočne konferencije.