Pobede Radničkog i Stanišića

Odigrane su sve utakmice Vojvođanske fudbalske lige – Sever i Područne fudbalske lige Sombor. Sve četiri somborske ekipe zabeležile su pobede. Na gradskom stadionu fudbaleri Radničkog dočekali su neugodnu ekipu Tavankuta. U uzbudljivoj utakmici slavila je domaća ekipa, koja je nakon preokreta slavila sa 2:1. Strelci: Miletić u 72. i Lučić u 83. minutu za Radnički, Sili u 20. minutu za Tavankut. Žuti kartoni: Čuljak, Lučić, Josić i Sapozničenko (Radnički). Balažić i Poljaković (Tavankut). Radnički: Bulović, Veselinović (Lukić), Kovačević, Erdei, Vukadinović, Žunić (Sapozničenko), Miletić, Lučić (Radev), Čuljak, Furtula, Josić. Igrač utakmice Marko Bulović (Radnički). Domaći fudbaleri odigrali su jako slabu utakmicu, pogotovo u prvom delu meča. Ni u nastavku nisu bili mnogo bolji, ali su zahvaljujući golmanu Buloviću, uz puno sreće na kraju slavili. Gosti su poveli sredinom prvog dela iz prve prilike, tj nakon prvog kiksa domaćih štopera Erdeia i Josića. Strelac za ekipu iz Tavankuta je bio Sili. Domaći su nakon gola imali dve izgledne prilike za izjednačenje. Prvo je Miletić oprobao šut iskosa sa 20 metara, a potom i Lučić iz mrtvog ugla krajem prvog dela. U nastavku meča gosti su se propisno ispromašivali, a najveći tragičar je svakako napadač Vojnić koji je za samo 15 minuta u nastavku meča promašio četiri zicera. Domaći su izjednačili u 73. minutu preko Miletića, koji je odlično šutirao sa 25 metara po zemlji. Nakon izjednačenja, gosti posle kornera propuštaju dve odlične prilike, ponovo Vojnić, ali i Šimić. Kazna je usledila nakon toga, u 84. minute, Bulović je odlično ispucao loptu, Lučić pobegao po desnoj strani i u trku šutirao i lobovao golmana Horvatskog. Pet minuta kasnija nova kontra Lučića, koji na asistenciju Sapozničenka, izbija sam pred golmana, ali sa šest sedam metara šutira preko gola. Na kraju pobeda domaće ekipe. Narednog vikenda Radnički na domaćem terenu dočekuje ekipu Bačke iz Pačira. I druga somborska ekipa u ovom rangu, čonopljanska Sloga je na svom terenu ostvarila trijumf. Slavili su 2:0 (1:0) protiv Budućnosti iz Gložana. Strelci: Rajčanji u 37. i Vukasa u 75. minutu. Sloga: Mile Milošević, Rebić (Sekulić), Kemenj, Vidović (Vukas), Nikola Milošević, Mijatović, Ninković, Rajčanji, Mitrović (Jajić), Konjević, Purić. Igrač utakmice: Mitrović (Sloga). Fudbaleri Sloge postigli su po jedan pogodak u oba poluvremena. Pogotci su postignuti nakon asistencija napadača Mitrovića. Narednog vikenda ekipa Sloge putuje u Karavukovu, gde će se sastati sa ekipom Poleta. Derbi Okruga odigran je u Bačkom Brestovcu, gde je domaća ekipa savladala goste iz Srpskog Miletića, ekipu Zadrugara. Ekipa BSK-a je pobedila 2:0, a oba pogotka su postignuta sredinom prvog dela meča. Strelci: Bojić i Rančić. Iznenađenje kola priredili su fudbaleri Tekstilca iz Odžaka, koji su minimalnim rezultatom pobedili drugoplasiranu ekipu Tise. Strelac pobedosnog gola bio je Ognjenović u 93 minutu meča. Meč je inače odigran u Kanjiži. Ekipa Mladosti iz Apatina, ubedljivo je poražena u Srbobranu, od istoimene ekipe sa 4:0, dok je ekipa Poleta iz Karavukovo remizirala u Bačkom Petrovcu protiv domaće Mladosti. Utakmica je odigrana bez golova. Narednog vikenda Tekstilac dočekuje ekipu Preporoda, Zadrugar u Srpskom Miletiću se sastaje sa ekipom Mladosti iz Turije, dok ekipa BSK-a gostuje u Apatinu. Sve utakmice 19. kola zbog uskršnjih praznika igraju se u subotu, 7. aprila od 15.30 časova.

U Područnoj fudbalskoj ligi Sombor, ekipa Stanišića je nastavila pobednički niz. Oni su na gostovanju minimalnim rezultatom pobedili ekipu Lipara. Nakon veoma teškog meča u sredu i gubitka Područnog kupa, ekipa Stanišića je uspela da prebrodi gostovanje u Liparu. Pobedonosni pogodak postigao je Hugo Jovanović u 43. munutu utakmice. Nenadić je odlično centrirao, a Jovanović je glavom loptu sproveo u mrežu. Gosti su se bolje snašli na veoma teškom terenu za igru, a imali su i više prilika na meču, ali su na kraju zasleženo slavili. Izgledne šanse za gostujuću ekipu su propustili Mitrović, Štrbac, Bogunović, a treba napomenuti da je golman Šarić bravuroznom intervencijom u nadoknadi vremena spasio svoju ekipu od gubitka dva boda. Nakon 19. kola, Stanišić ima devet bodova prednosti nad ekipom Crvenke, koja je na svom terenu ubedljivo savladala ekipu Slavije sa 3:0. Žak je igralištu kraj pruge, u derbiju začelja pobedio ekipu Kule sa 2:0. Strelci za domaće: Komušanac u 68. i Stanković u 78. minutu. Žak: Molnar, Grgić, Matić, Šimunov, Olujić, Hernaus, Delija, Radusin, Stanković, Živković (Lagundžin), Komušanac. Narednog vikenda Stanišić dočekuje ekipu Vojvodine, dok Žak gostuje u Paragama, gde se sastaje sa domaćom ekipom Budućnosti. Sve utakmice su na programu od 16 časova.