Celtisi startovali pobedom

Somborska ekipa KAF Celtisi pobedom su započeli svoje učešće u Drugoj ligi Srbije. Danas je na pomoćnom terenu Gradskog stadiona, posle produžetaka pobeđena ekipa Royal Crowns iz Kraljeva. Kako se navodi u Izveštaju sa utakmice, glavnu reč na terenu su vodile dve jako dobre odbrane i nažalost dva loša napada. U takvoj situaciji bolje se snašla ekipa domaćina, ekipa Celtisa, koja je pobedila posle produžetaka rezultatom 9:6, po četvrtinama (0:0, 0:6, 0:0, 6:0), produžetak – 3:0. Utakmicu je obeležila loša igra i velika nervoza u napadima obe ekipe, sa ogromnim brojem grešaka na obe strane. U ekipi Celtisa iz odbrane se posebno istakao Ognjen Ružić koji je utakmicu završio sa 7 sekova. Gosti su na poluvreme otišli sa prednošću od 0:6, zahvaljući tačdaunu Miloša Markovića na asistenciju Filipa Đokića. U nastavku dugo nije promena, sve dok sredinom poslednje deonice Zoran Subotić nije doneo izjednačenje. On je na zahvaljujući pasu Darka Marojevića (50 jardi) postigao tačdaun za izjednačenje domaćeg tima. Nakon izjednačenja, domaća ekipa je imala neuspešan PAT. Kako do kraja utakmice nije bilo promene rezultata, ušlo se u produžetak, u kojoj se domaća ekipa bolje snašla, a zahvaljujući golu (Field gol) Nikole Skubana sa 20 jardi trijumfovala. Celtisi i narednu utakmicu igraju na domaćem terenu. Utakmica drugog kola na programu je 15. aprila, a u goste stiže ekipa Angel Warriorsa iz Čačka. Inače, kao i prošle sezone, šest ekipa nadmetaće se za ulazak u viši rang. Na rasporedu je pet kola, a somborski Celtisi zahvaljujući dobrom rasporedu, tri utakmice igraju na domaćem terenu, a preostale dve gostuju. Regularni deo sezone okončaće se 19/20. maja, dok se polufinalne, finalne i baražne utakmice igraju u junu.