Jelena Leković vicešampionka Balkana

Na Balkanskom šampionatu u sportskom karateu za seniore u Istanbulu, u Turskoj, punim sjajem zasijale su takmičarke karate kluba “Somborac”. Sa ovog veoma cenjenog i jakog takmičenja učenice trenera Petra Kosanovića svom gradu su donele dve medalje: srebro i bronzu. Balkansku vicešampionsku titulu u pojedinačnoj konkurenciji osvojila je Jelena Leković. Jelena je ostvarila četiri ubedljive pobede u konkurenciji 24 najbolje seniorke Balkana. Ovo je, do sada, Jelenin najznačajniji rezultat  u pojedinačnoj konkurenciji seniorki. U ekipnom delu izvođenja kata, kata tim u sastavu: Jelena Leković, Vanja i Tijana Saveski zauzeo je treće mesto. Bila je ovo provera trenutne forme reprezentativnog kata tima, u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo koje će se održati od 10. do 13.maja u Novom Sadu. Na ovom dvadesetom po redu Balkanskom prvenstvu za seniore nastupilo je 11 reprezentacija sa 340 takmičara. Takmičenje je trajalo dva dana 24. i  25. marta, a odvijalo se po pravilima Svetske karate federacije. U sveukupnom plasmanu po broju medalja, Srbija je zauzela drugo mesto sa osvojenih dve zlatne, četiri srebrne i jedanaest bronzanih medalja. Reprezentacija Srbije u katama, koju vodi selektor Petar Kosanović osvojila je čak sedam medalja: dve srebrne i pet bronzanih i zauzela prvo mesto po broju osvojenih medalja u katama – navodi se u saopštenju karate kluba Somborac.