Stanišić siguran na gostovanju, gradski derbi Šikari

Proteklog vikenda odigrani su fudbalski mečevi Područne i dve Međuopštinske lige Sombor. U mečevima 18. kola Područnog ranga, somborske ekipe ostale su neporažene. Lider prvenstva ekipa Stanišića zabeležila je i treću pobedu u nizu u prolećnom delu. Ovoga puta „minimalcem“ su bili bolji od ekipe Kule. Strelac pobedonosnog gola bio je Bogunović. Žak je na domaćem terenu izvukao važan bod u borbi za opstanak. Iako su veći deo drugog poluvremena imali igrača manje zbog isključenja štopera Ljuštine, „Žakovci“ su zahvaljujući odličnom golmanu Molnaru uspeli ostati neporaženi. Naredno kolo dočekuju ekipu Kule, a osvajanjem tri boda bi verovatno prebrinuli brige oko opstanka u Područnoj ligi. Stanišić gostuje u Liparu. Žak: Molnar, Grgić, Matić, Ljuština, Olujić (Hernaus), Kovačević (Bubnjević), Delija, Radusin, Đukanović, Živković, Komušanac.

Rezultati 18. kola: Kula – Stanišić 0:1, Slavija (Pivnice) – Vojvodina (Tovariševo) 0:0, Rusin (Ruski Krstur) – Budućnost (Mladenovo) 2:2, Mladost (Kruščić) – Hercegovac (Gajdobra) 2:1 i ŽAK (Sombor) – Krila Krajine (Bačka Palanka) 0:0. Utakmica Stari grad (Bačka Palanka) – Lipar igra se u sredu. U ovom kolu slobodna je bila Budućnost iz Paraga.

U Međuopštinskoj ligi – 1. razred došlo je do smene na vrhu tabele. Ekipa Radničkog 1918 (Ratkovo) poražena je gostovanju u Kupusini. Partizan je slavio minimalcem. Kiks Ratkovčana iskoristila je ekipa Poleta iz Sivca, koja je zahvaljujući pobedi nad Omladincem iz Deronja preuzela prvo mesto na tabeli. Strelci za Polet Vukašinović 2, Bosnić. U ovom kolu ekipa Korduna zabeležila je važnu pobedu u borbi za opstanak. Na domaćem terenu je savladana ekipa iz Alekse Šantića. Ekipa gostiju je uspela da parira domaćoj ekipi samo u prvom delu meča, koji je završen nerešenim rezultatom. Viđen je po jedan pogodak sa obe strane. Kordun je poveo golom Kozline u 25. minutu, da bi deset minuta kasnije Pejek izjednačio iz kaznenog udarca. U nastavku domaća ekipa bolja, postiže još tri pogotka za konačnih 4:1. Kordun: Curnović, Živković, Vujković, Popović, Trbojević, Čekeliš, Samopjan, Barać, Anitić, Kozlina, Čuljak. Strelci: Kozlina 2, Čekeliš i Živković (Kordun). Pejek (Aleksa Šantić).

Rezultati 13. kola MFL 1: Polet – Omladinac (D) 3:1, Dinamo 1923 – Jedinstvo (Ribarevo) 0:5, Partizan – Radnički 1918 1:0, Kordun – Aleksa Šantić 4:1, Hajduk – Rastina 1918 4:1, Omladinac (B) – Dunav 0:0.

Počela je fudbalska jesen i u “beton” ligi – Međuopštinskoj ligi – 2. razred. Derbi kola odigran je u Šikari, gde je istoimena ekipa ugostila gradskog rivala ekipu Metalca. Domaćin je slavio minimalcem, a jedini pogodak je postignut u 40. minutu meča, a strelac je bio Nemanja Đurišić. OFK Šikara: Novaković, Enjev, Zorica (Antičević), Petreš, Serenčeš, Bačić, Džebić, Đurišić, Mišković, Mandić, Krstić (Berleković). OFK Metalac: Ogrizović, Krstanović (Mezei), Atlić, Pačirski, Urtajl, Vranić, Češljević (Stojnić), Lekai, Gak (Slavko Čičovački), Borovica (Kajtazi), Aleksandar Čičovački. Inače, utakmica je obilovala grubostima i nesportskim ponašanjem igrača oba tima. Pokazano je čak devet žutih i jedan crveni karton. U domaćoj ekipi zbog nesportskog ponašanja opomenuti su Džebić, Mišković i Berleković, a kod gostiju Slavko Čičovački i Kajtazi. Zbog pregrubrih startova opomenuti su igrači Metalca Pačirski, Gak, Mezei i Aleksandar Čičovački. Krajem meča isključen je Berleković (OFK Šikara) zbog vređanja i psovanja sudije.

Rezultati 10. kolo MFL 2: OFK Šikara – OFK Metalac 1:0, Telečka: Terekveš 3:4, Dinamo (Sonta) – Graničar (Riđica) 2:1, KFK Kula – Panonija (Lalić) 1:1.