Džoker poražen drugu utakmicu za redom

Džoker – Star 65:73 (Q1 – 22:25, Q2 – 12:23, Q3 – 17:18, Q4 – 14:7).

Košarkaši somborskog Džokera doživeli su proteklog vikenda drugi poraz u nizu. Nakon prošlonedeljnog poraza u Zrenjaninu od ekipe Bagljaša, ovoga puta poraženi su na domaćem terenu od lidera Prvenstva, novosadske ekipe Stara. Pobednik je rešen već nakon prvog dela utakmice, jer su gosti na odmor otišli sa + 14. U nastavku se lagano održavali prednost, a domaća ekipa je tek u poslednjoj deonici uspela da smanji rezultat na pristojnih osam poena zaostatka. Somborska ekipa trenutno zauzima 11 poziciju na tabeli sa 29 osvojenih bodova. Narednog vikenda u Somboru gostuje ekipa Petrovgrada iz Zrenjanina, koja je ovoga vikenda na domaćem terenu savladala drugoplasiranu ekipu Prvenstva ekipu Slobode NS iz Novog Sada. U ovom rangu se takmiče i ekipe Sivac i Crvenke. Košarkaši Sivca su kao domaćini u Crvenki savladali Spartak OKK sa 88:77. Sivčani su duel odlučili u prvom poluvremenu koje su rešili u svoju korist sa 50:27. Košarkaši Crvenke su na gostovanju u Bečeju izgubili od Tise sa 89:65. Sivački košarkaši dele drugo mesto na tabeli sa 19 pobeda i 3 poraza, dok je Crvenka predposlednja sa 3 pobede i 19 poraza. U narednom kolu košarkaši Sivca idu u goste Kadetu u Novi Sad, a Crvenka je domaćin ekipi Slobode, takođe iz Novog Sada.

14. VOJVODINA BŠ Bašaid 22 2 20 1367:1790 23

Ženska seniorska ekipa Džokera svoju utakmicu protiv Voše nije odigrala, ali je meč registrovan službenim rezultatom (0:20) u korist somborske ekipe, koja je Prvenstvo završila na osmoj poziciji na tabeli sa 20 osvojenih bodova.

12. VOŠA Novi Sad 18 0 18 0:360 0

U rangu više – Prvoj muškoj regionalnoj ligi Sever takmiči se nekoliko klubova iz našeg okruženja. Ekipa Vrbasa je trenutno lider ovog ranga. Kulski Hajduk je na sredini tabele, dok se apatinski Dunav 2014 grčevito bori za opstanak. Proteklog vikenda ekipa Vrbasa je gostovala u Apatinu, gde je zasluženo slavila sa 62:78. Ekipa Hajduka je poražena u Bačkoj Topoli sa 94:91, tek nakon produžetka od pet minuta, jer je susret u regularnom delu završen nerešeno 83:83. Nakon ovog neuspeha košarkaši Hajduka su deveti na tabeli sa skorom od 9 pobeda i 13 poraza. U narednom kolu Vrbas dočekuje ekipu Topole, a Hajduk ekipu Slovena iz Rume. Košarkaši Dunava 2014 na domaćem terenu dočekuju ekipu Jedinstva iz Novog Bečeja, jednog od direktnih konkurenta u borbi za opstanak.

Tabela: Prva muška regionalna liga – SEVER

1. VRBAS Vrbas 22 20 2 1788:1529 42
2. MLADOST VETERNIK Veternik 21 17 4 1755:1514 38
3. NOVA PAZOVA Nova Pazova 21 15 6 1591:1514 36
4. SVETI ĐORĐE Žitište 22 14 8 1766:1667 36
5. FUTOG TUPANJAC MD Futog 22 13 9 1755:1635 35
6. SREM Sremska Mitrovica 22 13 9 1678:1647 35
7. SLOVEN Ruma 22 12 10 1732:1712 34