Novi poraz Denvera, Jokić ostvario dabl-dabl

Nikola Jokić - izvor slike: Abbie Parr/Getty Images-GettyImages-868367302 (preuzeto: Sportklub – SK)

Memfis – Denver od 101:94 (Q1 – 34:17, Q2 – 19:31, Q3 – 31:27, Q4 – 17:19).

Ekipa iz Kolorada zabeležila je novi poraz, ovoga puta na gostovanju u Memfisu. „Grumenje“ je očajno ušlo u meč, a nakon prve deonice susreta domaćin je imao velikih +17. Druga četvrtina donosi više neizvesnosti, a Denver se vraća meč, te na odmor odlaze sa samo pet poena zaostatka. U drugom poluvremenu gosti nemoćni, nisu uspeli da prelome meč u svoju korist, na kraju domaćin zasluženo slavi sa konačnih 101:94. Somborac Nikola Jokić ponovo je bio najbolji pojedinac u redovima Nagetsa zabeleživši dabl-dabl učinak. Postigao je 17 poena, zabeležio 12 skokova, dve asistencije, četiri ukradene lopte i dve blokade za 35 minuta koliko je proveo na parketu. Denver je nakon ovog poraza na desetom mestu Zapadne konferencije, a do kraja prvenstva će vrebati eventualne kiksove Nju Orleansa i L.A. Kripersa.