Matija Rađenović četvorostruki pionirski prvak države

Proteklog vikenda u Subotici, održano je Prvenstvo Srbije za pionire, na kome je učestvovalo 296 takmičara iz 40 plivačkih klubova iz Srbije. Za somborski sportski klub Polet nastupilo je pet takmičara: Matija Rađenović, Zsofia Varga, Teodora Stanković, Laura Ležaić i Dunja Vojnović. Najuspešniji takmičar Poleta bio je Matija Rađenović koji se takmičio u četiri discipline i u sve četiri, ubedljivim pobedama i sa četiri nova lična rekorda, osvojio zlatne medalje. Matija je bio čak 6 sekundi prednosti ispred drugoplasiranog u disciplini 200m mešovito (2:30.65), 4s prednosti na 100m mešovito (1:08.44), 3s prednosti na 100m prsno (1:14.30) i 2 s prednosti na 100m leđno (1:08.44). Zsofia Varga osvojila je bronzanu medalju na 100m delfin (1:23.05). Poletovi pioniri, u ekipnom plasmanu, zbirom malih bodova osvojili su odlično deseto mesto od 40 plivačkih klubova iz Srbije. Ostale takmičarke isplivale su svoja najbolja vremena – navodi se u saopštenju plivačkog kluba Polet.