Odbojkašice nastavljaju sa pobedama

Ekipa Volejstarsa iz Kljajićeva zabeležila je i petu pobedu u nizu. Na domaćem terenu, savladana je ekipa Futog Vesta sa 3:1 (23:25, 25:15, 25:15, 25:23). Iako su odbojkašice iz Futoga dobile prve set, to nije poremetilo domaću ekipu. Usledio je preokret, ekipa Volejstarsa je vrlo sigurnom igrom, dobila naredna dva seta, ubedljivo, oba identičnim rezultatom, 25:15. U četvrtom, odlučujućem setu, domaća ekipa uspela da meč privede kraju i zasluženo slavi sa 3:1. Ekipa iz Kljajićeva zadržala je drugu poziciju na tabeli, i naredne nedelje nastavlja poteru za liderom iz Rume. Narednu utakmicu, Volejstars igra u subotu u Novoj Pazovi, protiv domaće ekipe Mladosti. Prvoplasirana ekipa Rume u derbiju kola dočekuje trećeplasiranu ekipu Novog Sada.

12. Kikinda 16 0 16 6 : 48 885 : 1299 2

Odbojkaši Sombora poraženi su u Novoj Pazovi protiv lidera na tabeli, ekipe Mladosti. Nakon četiri vezane pobede u prolećnom delu prvenstva, usledio je očekivani i ubedljiv poraz je lidera na tabeli. Mladost NP – Sombor 3:0 (25:16, 25:21, 25:18). Nakon ovog poraza, ekipa Sombora je pala na šesto mesto na tabeli. Narednog vikenda, somborski odbojkaši imaju priliku za popravni, pošto na domaćem terenu dočekuju ekipi Dunav Volej, trenutno četvrtoplasirana ekipa na tabeli. Ukoliko pobede, somborska ekipa bi mogla da napreduje bar jedno mesto na tabeli.