Poletovi plivači uspešni na Prvenstvu Vojvodine

U Zrenjaninu je 24. februara, održano Prvenstvo Vojvodine za pionire na kome je učestvovalo 164 takmičara iz 16 plivačkih klubova. Polet je imao šest takmičara u pionirskoj konkurenciji: Matija Rađenović, Zsofia Varga, Dunja Vojnović, Laura Ležaić, Vuk Milošević i Teodora Stanković. Poletovi pioniri osvojili su ukupno sedam medalja i u ekipnom plasmanu zauzeli osmo mesto. Matija Rađenović je ubedljivom pobedom u svim isplivanim disciplinama osvojio četiri zlatne medalje i četiri titule prvaka Vojvodine u disciplinama 200m prsno, 200m leđno, 100m prsno i 100m mešovito. U disciplini 200m prsno Matija je isplivao 426 FINA bodova što je najbolji ostvareni rezultat na Prvenstvu. Ovim rezultatom Matija je pokazao da je trenutno najuspešniji pionir u Vojvodini. Zsofia Varga osvojila je dve srebrne i jednu bronzanu medalju u disciplinama 200m leđno i 100m prsno i bronzu na 100m mešovito. U disciplini 200m prsno Zsofia je bila najbrža sa 2s prednosti, ali je odlukom sudija diskvalifikovana. Štafeta devojčica 4x50m mešovito, u sastavu: Teodora Stanković, Laura Ležaić, Zsofia Varga i Dunja Vojnović, osvojila je četvrto mesto. Dan kasnije održano je Otvoreno prvenstvo Vojvodine za kadete, juniore i apsolutno, na kome je učestvovalo 431 takmičar iz 32 plivačka kluba. Za „Polet“ se takmičilo 15 takmičara: osam u juniorskoj i seda u kadetskoj kategoriji. Juniori Poleta osvojili su ukupno 20 medalja: osam zlatnih, osam srebrnih i četiri bronzane. U juniorskoj kategoriji osvojeno je 17 medalja, a tri u apsolutnoj.  Najuspešniji takmičar Poleta bio je Aleksa Rađenović koji je osvojio ukupno četiri zlatne, jednu srebrnu i jednu bronzanu medalju. Aleksa je bio ubedljivo prvi u kategoriji mlađih juniora u disciplinama 100m leđno, 100m delfin i 200m delfin. Zlatnu medalju u apsolutnoj kategoriji Aleksa je osvojio u disciplini 100m delfin. Srebrnu medalju u kategoriji mlađih juniora Aleksa je osvojio na 200m leđno a bronzu u apsolutnoj kategoriji na 200m delfin. Marko Kolović je tri puta bio najbrži i okitio se sa tri zlatne medalje, u disciplinama 50m, 100m i 200m prsno, sve u kategoriji mlađih juniora. Danica Gazdić je osvojila pet medalja: četiri u kategoriji starijih juniorki i jednu u apsolutnoj kategoriji. U disciplini 100m mešovito Danica je osvojila zlatnu medalju u juniorskoj i bronzanu u apsolutnoj kategoriji. Srebrne medalje Danica je osvojila u disciplinama 100m leđno, 100m delfin i 200m delfin. Izabela Ogrizović je osvojila srebrne medalje na 50m, 100m i 200m leđno, sve u kategoriji starijih juniorki. Elena Ogrizović se okitila sa dve srebrne medalje, u disciplinama 100 i 200m prsno, u kategoriji starijih juniorki. Milica Gvoić je osvojila bronzu na 50m delfin u kategoriji starijih juniorki. Juniorska štafeta Poleta 4x50m mešovito, u sastavu: Ogrizović Izabela, Ogrizović Elena, Gazdić Danica i Gvoić Milica osvojila je četvrto mesto. Za Polet su se takmičili i Ognjenović Sara, Sekulić Irina, Milić Nemanja, Gužvica Marko, Stanojčić Jovana, Popović Nikola i Ležaić Filip u kadetskoj kategoriji i Vukelić Dušan i Ležaić Stefan u juniorskoj kategoriji – navodi se u klupskom saopštenju.