Feniksovci uspešni na Poletovom kupu

U subotu je u Somboru održan plivački miting Polet kup 2018, koji je okupio 170 plivača Hrvatske, Mađarske i Srbije. Plivački klub Feniks se predstavio sa devet plivača, i osvojio 12 medalja. Najuspešniji su bili u apsolutnoj kategoriji Nemanja Bukalov sa dve zlatne medalje na 800 i 200m kraul i dva srebra na 50 delfin i kraul, a kod devojaka Patricia Repman srebrna na 50m delfin i bronzana na 200m mešovito. U istoj kategoriji Irina Zelić je uplivala druga na 50m prsno. U kategoriji 2004/05 godište izdvojio se Miljan Merkl sa srebrom na 50m kraul i dve bronze na 100m prsno i 100m kraul. Aleksa Duduković se okitio sa dve bronzane medalje na 100 i 200m leđno. Valentina Katačić, Jefimija Zurković i Mihajlo Šalajić su isplivali svoje najbolje trke sa novim ličnim rekordima. U nedelju je održan plivački miting Zimske čarolije, za najmlađe plivače. Takmičenje je okupilo 180 plivača Hrvatske, Mađarske i Srbije. Plivački klub Feniks je izveo na takmičenje osam plivača, i po statistici zauzeo četvrto ekipno mesto po osvojenim medaljama iza Spartaka, Swim Stara i 11. aprila. Najuspešniji feniksovac Miloš Merkl je osvojio četiri medalje i pehar. Dve zlatne medalje u trkama 50m delfin i 100m mešovito i dve srebrne medalje na 50m kraul i 50m leđno. Sabiranjem bodova iz dve trke proglašen je najboljim plivačem u A kategoriji i nagrađen je peharom domaćina. U najmlađoj, C kategoriji 2010. godište i mlađi, mladi Filip Čurćić je sa samo dva meseca treninga osvojio zlatnu medalju na 50m prsno. Aleksa Mandić, Uroš Grba, Veljko Blagojević i prvi put na takmičenju Relja Lalić, Miloš Cimeša i Lenka Lalić, su isplivali svoja najbolja vremena. Štafeta 4 x 25m, u sastavu (Uroš Grba, Miloš Cimeša, Relja Lalić I Filip Ćurčić) su na žalost ostali ovaj put bez medalje na četvrtom mestu – navodi se u klupskom saopštenju.