Fenomenalni Nikola

Slika: Matthew Stockman/Getty Images– preuzeto: Sportklub (SK)

Nikola Jokić odigrao je najbolji meč sezone. U uzbudljivoj završnici Denver je slavio protiv Oklahome 127:124, a Nikola je asistirao u odlučujućem poenu domaće ekipe. Nikola je zabeležio treći tripl – dabl u ovoj sezoni, postigavši 29 poena, 14 asistencija, 13 skokova, a imao je dve blokadu, kao i jednu osvojenu loptu. Šut iz igre 11-18 iz igre, 2-5 za tri, 5-6 penali. U igri je proveo 37 minuta. Rezultat po četvrtinama (Q1 – 40:33, Q2 – 32:24, Q3 – 32:32, Q4 – 23:35). Denver je odličnom igrom u prvom poluvremenu, postigao 72 poena, a a na odmor su otišali sa zalihom od 15 poena razlike. U poslednjoj četvrtini, Oklahola predvođena sjajnim Polom, stiže u egal završnicu. Tada na scenu ponovo stupa Nikola Jokić, koji 1.4 sekunda odlično asistira, pronalazi Herisa koji uz zvuk sirene pogađa trojka za konačnih 127:124 za Denver, koji se i dalje nalazi na osmom mestu Zapadne konferencije sa skorom 27/25.